ďťż
 
Zamiennik randapu drogi randap & tańsze zamienniki
Zobacz w‘tek
 
Cytat
I szatan może cytować Pismo. Herbert George Wells
Indeks Przodek xD Piłka nożna Hydraulika
 
  Witamy

Zamiennik randapu drogi randap & tańsze zamienniki
Jak myślicie co wybrać do zwalczenia perzu na polu ? Mam 4h ścierniska i nie wiem co wybrać sprawdzony drogi Roundup czy nieznane ( np AVANS 360SL, KOSMIK 360 SL, ROFOSAT 360 SL) różnica w cenie to jakieś 50 zł na 5l to duże a jak jest z działaniem porównywalnie z randapem ?Czy płacimy za markę bo skład mają identyczny czy jednak droższe znaczy lepsze ??podobno Roundupu juz nie ma tzn. jest ale jest zmieniona nazwa i kosztuje wiecej <_< taki chwyt marketingowy. ale wedlug mnie... Roundup byl najlepszy.

To jest ta sama substancja aktywna wiec działanie musi być takie same. Tylko różnica jest przez kogo wyprodukowane.

Jak mają ten sam skład to lepiej wziąść zamiennik tańszy. A za Roundup płacimy za marke, jak z innymi produktami. W zeszłym roku pryskałem 6ha i kupiłem coś tańszego, niepamietam co to było, ale podziałało i perzycho znikneło.A co polecilibyście zamiast randapu ???

Płytka podorywka i za 3 tyg orka w kolano ;)

A daj spokój z podorywko na perz. Jedynie kultywator.

Ile 5tka roudupu kosztuje? 200zł? - więcej? a zamiast tej płytkiej podorywki dobra jest też cieżka talerzówka i za 3 tyg orka, kultywator z wałkiem strunowym i bez próbowałem i nic to nei daje bo tylko pole zostaje tak jakby dziki poryły, kultywator tak, ale po tej ciężkiej orce (min 35cm ) w końcu listopada powyrywać jeszcze to co odrosło, tak potraktowałem, w tamtym roku zaperzone pola tzn talerzówka za 3 tyg orka i w grudniu kultywator i perzu prawie nie ma są tylko gniazda bardzo zaperzone w tych miejscach w których pługi się zapychały ;)

ja już od kilku lat stosuję AVANS 360SL i działa tak samo jak round'up

Glyfos

ja proponuje reglone bo bardzo szybko dziala szybciej od randapu

Czy kilka dni po oprysku roudupem, można już wozić obornik?

Klinik duo, różnica między Roundupem 20zł/L

Tak jak kolega wyżej Klinik Duo,jak również Rofosat czy Kosmik był stosowany i nie można było narzekać co do późniejszych efektów między tymi produktami a Roundap'em.W tym roku był używany Klinik Duo.


ja proponuje reglone bo bardzo szybko dziala szybciej od randapu

Miało być taniej a nie drożej.

Koledzy gdzie moge dostać ten klinik duo bo u mnie w sklepach to przeważnie roundup.

Pytanie do samo jaką stosowałeś dawkę płynu na 1h i jaka cena?

Ja dzisiaj kupiłem Gallup 360 SL w cenie 450 zł/ 20l czyli 22,50/l (dawka 4l/ha lub 3l gallup + 5 kg siarczanu amonu /ha)a Roundup jest po 55 zł, w hurtowni powiedzieli, że środek w niczym nie ustępuje Roundupowi.

Klinik'a dawane było 3l/ha a kosztował około 17zł za litr.

Ile czasu po oprysku musi upłynąć zanim można przeorać opryskane pole?

Powiem wam tak że ja ogólnie zawsze kupuje wszystko w zamienniku bo jest taniej sporo i tak samo działa:D ale co do glifosadu to tylko w randapie energy daje te wszystkie kliniki biorą bardzo wolno no i często nie biorą jakoś wszystkiego. ja sporo w sadach tym pryskam i w polach i takie oto mam spostreżenia, a co do glifosadu + siarczan amonu zdecydowanie odradzam przy odpełzaniu bo nie dopala końców rozłogów więc ogólnie energy. A od dziś cena roundupu energy o 20% w dół u mojego przedstawiciela pozdrawiam

Od tygodnia do dwóch zawsze tak jakoś było czekane,bynajmniej u nas.

Taifun.

Klinik, Glyfos, Tajfun, Roundap(wszystkie 360SL) mają glifosat w postaci soli izopropyloaminowej. Dać wyższe stężenie i zadziała szybciej. W firmie Adler-Agro w Białymstoku ,20l Glyfosu kosztuje w detalu 321zł.


ja proponuje reglone bo bardzo szybko dziala szybciej od randapu
Tylko niestety nie niszczy częsci podziemnej ,czyli rozłogów.A chyba o to chodzi w zwalczaniu perzu.

Ostatnio pytałem się o cenę glifosatu to tak jak kolega zorzyk2 napisał 16zł brutto za 1L w opakowaniu 20L tylko nie pamiętam nazwy ale chyba to był tajfun.


Pytanie do samo jaką stosowałeś dawkę płynu na 1h i jaka cena?

dokładnie to już nie pamiętam ale ok 2l/ha a cena była bardzo zbliżona do roundup'a


comp
Akros 10w30 & Agrol 10w30 Rożnicaktóry pług lepszy???? unia vogel&noot czy agrolux???The Best Of AgroFoto - sonda 38/09 (84) Najlepsze z najlepszych na AFMieszanie nawozów Sposób na tańsze nawożenie?Czesci do sieczkarni NH 1900 i Claas 690 Do której sieczkarni sa droższe częsci zamienneBrak AVIMETRONIDu!!! Co robić? Kiedy wyjdzie jakiś zamiennik?Filtr wspomagania układu kierowniczego w ursusie 3512 Agro Bis Katalog Częsci zamiennych do Nowego Ursusa 3512 Problem amxmodmenu pomocy! POMOCY!4 bravo 1.6 16v problemy na zimnym silniku, gorzej zapala Problem z instalacją gier problem z aplikacją rozkładów jazdy komunikacji miejskie Problem z ustawieniem dwóch monitorów na jednej karcie graf. Problem z bluetooth
Cytat

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie. Henryk Sienkiewicz (1846 - 1916)
A mensa et thoro - od stołu i łoża (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa)
I mędrzec morze się pomylić.
DIABEŁ jest optymistą, o ile sądzi, że może ludzi uczynić gorszymi. Karl Kraus
I w którym momencie sięgnąć po żyletkę, by nie rozśmieszyć samego siebie?

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com