ďťż
 
rozładowywuje akumulator :( c-330M
Zobacz w‘tek
 
Cytat
I szatan może cytować Pismo. Herbert George Wells
Indeks Przodek xD Piłka nożna Hydraulika
 
  Witamy

rozładowywuje akumulator :( c-330M
witam jestem nowym użytkownikiem tego forum. mam pewien problem więc: ostatnio w 30-stce naładowałem akumulatory, poznieważ były słabe, po naładowaniu ursus odpalił bez problemu, ale na drugi dzień już nie chciał odpalić i akumulatory znowu są rozładowane, wiecie dlaczego może sie tak dziać?? prosze o pomoc z góry dziękujeNajprawdopodobniej masz zepsuty alternator (albo prądnicę, zależy co masz).

Morze stare akumaltory albo robi jakieś zwarcie u nas 2 tyg temu nie wiadomo czemu w 60 rozładowały sie akumaltory odpalilem go na prostowniku od sąsiada pochodził z 1 h i teraz pali nawet pużniej nie podłączałem do prostownika bo coś sie zrąbało w prostowniku :)

przenosze do dzialu "Elektryka i elektronika w rolnictwie"

wracajac do tematu to moim zdaniem akumulatory masz juz do niczego i nie trzymaja
ja mialem ciekawy przypadek w c-330, załozyłem nowy aku razem z nim alternator i po miesiacu aku siadł całowicie i nie dało sie go odratowac-przyczyna-regulator napiecia, przeładował i aku sie zagotował :(
smutna prawda ale trzeba nowyakumulatory mam dopiero 2 lata, moim zdaniem nie są takie stare.
jak sprawdzić czy alternator jest dobry?

Dzisiejsze akumulatory szybko wysiadają jeśli nie są często ładowane (ciągnik mało pracuje). Oryginały trzymały kilkanaście lat. A co do tematu to zmierz napięcie przy rozruszniku przy włączonym kluczyku, zapalonym ciągniku i bez kluczyka. I porównaj wyniki.

ok jeszcze takie dziwne pytanko. która to jest kontrolka od ładowania?

Na na lewym wskaźniku prawe kółeczko (przeważnie czerwone, obok jest taki + i - ) powinno się palić po wciśnięciu kluczyka i na małych obrotach ;)

Kolwgo @mlody12 a jaki to prostownik maiłeś?
Akumulatory mogą by juz kiepskie więc nie trzymają. Ale warto poszukac zwarcia lub jakiegoś nieznanego poboru prądu. Sprawdz i popraw klemy i przewody od akumulatora, czy masa jest dobrze przykręcona. Gdy styki klem są brudne to powoduje to dośc duże opory na drodze prądu przy rozruchu jak i ładowaniu i dopiero po doładowaniu akumulatorów(gdy ich stan jes nierewelacyjny) da sie opalic. Jeśli to poprawisz to nawet na gorszych akumulatorach da sie odpali.
Sprawdz poziom elektrolitu w akumulatorach bo gdy jest za niski to wydajnoś aku spada.

A alternator można sprawdzi mierząc napiecie ładowania, kontrolując wskazania kontrolki ładowania, oraz można sprawdzic jaką ma temperature po pracy. Jeśli jest bardzo gorący to oznaka zwarcia miedzyzwojowego lub do masy. Aternator w ciągniku powinien byc co najwyżej letni.

kolego @konrad117 kontrolka ładowania to ta druga czerwona licząc od lewej. Ale tam jest symbol , przyjrzyj sie. Pierwsza to ciśnienie oleju.

ok dzieki. jutro wszystko posprawdzam.


witam jestem nowym użytkownikiem tego forum. mam pewien problem więc: ostatnio w 30-stce naładowałem akumulatory, poznieważ były słabe, po naładowaniu ursus odpalił bez problemu, ale na drugi dzień już nie chciał odpalić i akumulatory znowu są rozładowane, wiecie dlaczego może sie tak dziać?? prosze o pomoc z góry dziękuje

Znajomy też tak miał i okazało się że prądnica już się posypała więc zakupił nową i cyka... ;)

Jeżeli rozładowuje akumulatory to może być gdzieś upływ prądu do masy. Najprościej sprawdzić to amperomierzem włączając go szeregowo z akumulatorami tzn. zdejmujesz klem "+" podłączasz do niego jeden przewód amperomierza a drugi przewód podłączasz do akumulatora. Przy wyłączonych wszystkich odbiornikach prądu miernik musi pokazywać 0 lub co najwyżej kilka miliamperów.

My jak mieliśmy rozładowany akumulator to nie mieliśmy podłączonego jednego kabla od ładowania akumulatora i tylko ciągnik jeden akum brał, ale to było za mało,żeby go odpalić.Jedx do ajkiegoś zaufanego mechanika i niech Ci kable posprawdza...My pojechaliśmy i nam ciągnik chodzi jak ta lala :)

Nie zaszkodzi sprawdzić przewodów. Płyną w nich duże prądy więc każde niepewne połączenie jest szkodliwe.


comp
Najpier odpinamy klemę "+" czy "-"? którą klemę z akumulatora należy najpier odpiąć?Jaki akumulator macie w Fendzie 612?Volvo BM S830 - Jaki akumulator?Wyłącznik główny akumulatorów Jak podłączyćJak sprawdzic zywotność akumulatoraJaki akumulator???AKUMULATOR W ATLASIE Problem z zalogowaniem steam. K510i problem aj hef problem Problemy z K850i problem z kartą dzwiekowa
Cytat

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie. Henryk Sienkiewicz (1846 - 1916)
A mensa et thoro - od stołu i łoża (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa)
I mędrzec morze się pomylić.
DIABEŁ jest optymistą, o ile sądzi, że może ludzi uczynić gorszymi. Karl Kraus
I w którym momencie sięgnąć po żyletkę, by nie rozśmieszyć samego siebie?

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com