ďťż
 
Ochrona pszenicy przed chorobami grzybowymi
Zobacz w‘tek
 
Cytat
I szatan może cytować Pismo. Herbert George Wells
Indeks Przodek xD Piłka nożna Hydraulika
 
  Witamy

Ochrona pszenicy przed chorobami grzybowymi
Zastanawiamy sie teraz z Ojcem czym by tu popryskac żeby było tanio i dobrze. Głównie chodzi mi o ochronę kłosa, bo mączniaka nie mam za wiele wiec nawet nie pryskałem, zresztą odmiana którą mam jest bardzo odporna na niego. Ale teraz zaczną sie fuzariozy septoriozy itd... Jak macie jakieś własne przykłady to podajcie. I jak mozecie to najlepiej z ceną jaka wychodzi za opryk na ha. Z góry dzięki.Artea jest dobra i tania stosuję ją od 2 lat.

A wiesz może ile na ha kosztuje Cie to?

56 zł na 1 ha w opkowaniu 20 lpotrzebne coś o uprawie prosa szybko

szybko to sie dzieci robi:)
co ma wspolnego uprawa prosa z chorobami grzybowymi pszenicy?

ja dziś pszeniczke machnełem Duetem drogi ale skuteczny:) hehe

Mamy jesień i temat powraca, byłem dziś na polu i pszenica jest porażona: rdza brunatna, paskowana septorioza liści, mączniak prawdziwy. Stopień porażenia średni, mączniakiem wysoki. Jak sytuacjia u was. Pryskacie jesienią na coś takiego, jak ktoś ma jakiś pomysł czym pryskać niech pisze.

poprostu za wcześnie posiałeś pszeniczke , ja u mnie w okolicy u tych co wcześniej nie widzę jeszcze objawów porażenie chorobami  ja 2 tygodnie temu siałem

znajomy wczoraj siał!!!

nie miałem czasu jeszcze pojsc ogladac pszenice, ale jest nadzieja ze jutro skoncze kopac buraki to wtedy sie rozejrze co i jak, a co do siania to u nas w okolicy duze gospodarstwa sieja wlasnie i nic sobie z tego nie robia :)

U mnie niektórzy siali połową września. A co do chorób to nic nie widać.

Ja siałem pod koniec września i jak narazie nic nie wdać. Zauważyłem że jednemu na życie wyskocztło tyle żółtego jak by poleciał czymś na samosiewy. Podejrzewam że są pozostałości atrazyny po kukurydzy.
A czym zaprawiałeś ta pszenicę? Ja w mojej karierze to jak narazie jesienią to jechałem tylko raz jeczmień oz. a i tak zrobił się żółty tylko że to była chyba reakcja na spadek temperatury i poprostu szykował się do zimy.

rekordzista sial dzisiaj!!! nie wazne za rano byl calkiem niezly przymrozek no ale... pewnie baba mu kazala cos posiac :)

Jeszcze nie jest tak późno. Nieraz i sialiśmy w grudniu pszenicę po burakach i była jak należy.

A w grudniu o inna sprawa. W listopadzie jest wieksze rezyko niż w grudniu. Jak pszenica wyjdzie nad ziemię i przyjdą przymrozki to kaplica. Wystarczy że skiełkuje i wtedy też przejdzie jarowizację a na wiosnę też wyrośnie.

najlepiej zaprawić ziarno przenicy przed siewem to chamuje rozwuj grzyba i niszczy go

ales teraz ameryke odkrył :)

ja to conajmniej do 10 lat zaprawiam i czyszcze u siebie

my zaprawiamy od zawsze, a od 3 lat żelujemy zboża, tak się udało ze nasze zrzesznie podpisalo jakas umowe chyba z BASFem i w cenie zaprawy mamy usluge, wiec czemu nie? recznie i zaprawa w proszku nigdy dokladnie nie udalo sie nam wymieszac a teraz jest o niebo lepiej :)


comp
pszenica paszowa a konsumpcyjna pszenica paszowa a konsumpcyjnaOdmiany pszenicy ozimej Dorota poszukiwana odmianajaki najskuteczniejszy oprysk na chwasty w pszenicy jesieniaPrzedsiewne nawożenie pszenicy ozimej i pszenzyta ozimego.szkodniki w pszenicy ozimej pryszczarek zbożowiec i skrzypionkaCzym pryskac pszenice, pszenzyto i jeczmien ozimyPo ile sprzedajecie pszenice ozimą Hala Ursus 22.07
Cytat

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie. Henryk Sienkiewicz (1846 - 1916)
A mensa et thoro - od stołu i łoża (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa)
I mędrzec morze się pomylić.
DIABEŁ jest optymistą, o ile sądzi, że może ludzi uczynić gorszymi. Karl Kraus
I w którym momencie sięgnąć po żyletkę, by nie rozśmieszyć samego siebie?

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com