ďťż
 
Las
Zobacz w‘tek
 
Cytat
I szatan może cytować Pismo. Herbert George Wells
Indeks Przodek xD Piłka nożna Hydraulika
 
  Witamy

Las
Na forum wyczytałem, że kilku użytkowników posiada lasy. Mam parę pytań. ;) Czy na każdą ziemie można zalesić? Jak trzeba go pielęgnować? Jakie są dopłaty od hektara lasu i czy wogule są? Czy są z tego jakieś korzyści? :)wczoraj w zgrobiznesie było o zalesianiu gruntów rolnych. można zalesiać wszystkie grunty oprócz użytków zielonych i powierzchnia nie może być większa niż 20ha. dopłaty są napewno tylko nie pamiętam jakie i ile

i nie może być mniej niż 0,5ha. Ziemia musi być własnością, nie może być dzierżawiona.

i klasa ziemi chyba V i VI
wczoraj w zgrobiznesie było o zalesianiu gruntów rolnych. można zalesiać wszystkie grunty oprócz użytków zielonych i powierzchnia nie może być większa niż 20ha. dopłaty są napewno tylko nie pamiętam jakie i ile
Właśnie wczoraj nie oglądałem Agrobiznesu :(

Jak klsasa ziemi V i VI to u nas najlepsze warunki. <_<

Co do zalesienia to nie powiem dokładnie jakie warunki musi spełniać zalesiane pole (częściowo przygotowannie wniosków zleciłem na zewnątrz) - ale nie jest tak do końca łatwo zalesic grunty orne, ważne co jest w planie przestrzenym zagospodarowania. Ja zalesiłem swoje najgorsze działki (w dolinie, otoczone lasami,kiepski dojazd i kiepska ziemia (IV i V klasa), często podmokłe. Kupę papierkowej roboty (gmina, geodezja, nadleśnictwo i najwięcej ARiMR)
Jeśli chodzi o finanse to z mojego planu zalesienia:
Kwoty do 1ha:
Wsparcie na zalesienie: Iglaste - 4300 Liściaste - 5000zł
Na stokach powyżej 12% Iglaste - 5100 liściaste - 5900
Zabezpieczenie przed zwierzyną 2 m siatką - 2400
Premia pielęgnacyjna bez repelentów: 420 na stokach powyżej 12% 750
Premia pielęgnacyjna z repelentami: 700 na stokach powyżej 12% 1100
Premia zalesieniowa 1400, a dla tych co mają więcej dochodu z poza rolnictwa (ponad 20%) 360 zł

I to by bylo na tyle jeśli chodzi o kasę jaką można otrzymać.

Natomiast koszty też są niezłe - w moim wypadku największym kosztem było ogrodzenie (prawie 0,5 km siatki).
Dużo także mnie kosztowali ludzie do pracy i o dziwo drzewka nie były kosmicznym kosztem ale spore - oczywiscie jak się kupuje na tysiące szt.
W sumie kupiłem prawie 12 tys. drzewek (modrzew, dąb, sosna).
Zbudowaliśmy także świder do wiercenia dołków pod słupy do ogrodzenia, gdyż ogrodzenie ustawiałem prawie w lesie a wiadomo wiercenie dołów wśród korzeni nie lada wyczyn a świdrem to szło szybciutko. Sądziłem że i świdrem będziemy wiercić doły pod drzewka, ale w sumie tylko pod modrzew, bo to już trwalo długo, więc przerobiliśmy pług tak aby można nim było sadzić drzewka.

Teraz jak bym zalesiał to nie zgodził bym się na kilka zapisów w planie (jeśli chodzi o uprawki przed zalesieniem, i o same drzewka) - no cóż doświadczenie ;-)))

Dodam, że jeszcze w trakcie zalesiania to "zginęło" trochę sadzonek - jeśli bym tego chciał uniknąć to musiał bym wszystko ogrodzić przed sadzeniem.

No i jeszcze terminy - dobrze, że zima była łagodna i można było wcześnie sadzic bo trudno by było ztym zdążyć przed zasiewami :-))))))

Za pare dni kupuje pole, na tym polu jest dziura (2ha) kiedyś tam wykopywano piasek. "Piaskownica" jest połączona z takim nieużydkiem leśnym o pow 0,8ha. Jak bym starał sie o zalesienie tych 2 ha, to moge także zgarnąć dopłate za pielęgnowanie niby tego lasu? No oczywiście terz bym tam posadził pare nowych drzew. Co sądzicie o tym?

Mój kolega ma las spory las ścina dzewo na sprzedasz no i przydała by mu się ściągarka do drzewa widziałem kiedyś takie no i kieruje do was pytanie gdzie można takie dostać i w jakiej cenie grubość liny to tak gdzieś 16 mm pozdro

witam panowie pogoda nie pozwala na prace w polu wiec zabralem sie za pozadki w moim lesie jest go 1.5 ha mocno zakrzaczony wycinam te krzaczyska i pale to jestem juz w polowie tej morderczej roboty zostawiam tylko te mlode i starsze ladne drzewa a krzaczyska ktore skutecznie utrudnialy przez lata wzrost mlodych drzew usowam, jest to las w ktorym rosna przewarznie olchy i jesiony. co byscie polecali tam nasadzic do uzupelnien jak to juz wysprzatam czy moga to byc sosny? chcialbym przy domu sadzonki wychodowac na wieksze dzrzewka a pozniej nasadzic w wolnych miejscach w lesie zeby uniknac kradziezy itp sadzilbym to nie dla zysku bo itak bym go niedoczekal (moze synowie) ale po to zeby bylo.dziadek sadzil wiec ja tez bym chcial cos posadzic tylko zeby to mialo sens, wiec co polecacie sosny troche debow moze buki, klony co by sie nadawalo w starym lesie?


Za pare dni kupuje pole, na tym polu jest dziura (2ha) kiedyś tam wykopywano piasek. "Piaskownica" jest połączona z takim nieużydkiem leśnym o pow 0,8ha. Jak bym starał sie o zalesienie tych 2 ha, to moge także zgarnąć dopłate za pielęgnowanie niby tego lasu? No oczywiście terz bym tam posadził pare nowych drzew. Co sądzicie o tym?
:lol: :lol: :lol: każdy by tak chciał za stary las dopłaty dostawać, nie wiem czy do wykopaliska dostaniesz jakieś dotacje na zalesienie bo pod zalesienie podlegają grunty orne a te wykopaliska napewno nie są gruntami rolnymi (chyba że na dziko ktoś tam kopał) więc na tym wyrobisku napewno nogdy nei dostaniesz pozowolenia na budowe no i za zalesieniez dopłatami też pewnie nie wyjdzie ;[


comp
Instrukcja Deutz Fahr Agrotron 260 Agrotron 260Ciągniki CLAASNaprawa młocarni weryfikacja częściŚwiatła w T25jaki olej do 698TJaki pług obrotowy do Zetora 7745Bizon w skali 1:34 potrzebuje rysunku bizona z wymiarami BSoD i reset komputera Błąd krytyczny i reset podczas włączania gry. POMOCY! jaki mixer Nowa akustyka mojej produkcji (ZAPF) MegaPr0 Acuostic by Leito07 1.0, kosa!
Cytat

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie. Henryk Sienkiewicz (1846 - 1916)
A mensa et thoro - od stołu i łoża (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa)
I mędrzec morze się pomylić.
DIABEŁ jest optymistą, o ile sądzi, że może ludzi uczynić gorszymi. Karl Kraus
I w którym momencie sięgnąć po żyletkę, by nie rozśmieszyć samego siebie?

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com