ďťż
 
Jakie nawozy pod kukurydze
Zobacz w‘tek
 
Cytat
I szatan może cytować Pismo. Herbert George Wells
Indeks Przodek xD Piłka nożna Hydraulika
 
  Witamy

Jakie nawozy pod kukurydze
Witam

Mam pytanie jakie nawozy najlepiej stosować pod kukurydzę przy siewie za pomocą siewnika do kukurydzy z dozownikiem nawozów? <_<Ja zawsze dawałem superfosfat albo polifoskę jakąś .. zazwyczaj Maks ale polifoska częściej idzie przed agregatem.

Chciał bym odświeżyć ten temat i zapytać jakie i ile siejecie nawozów pod kukurydzę???

Do tej pory to u nas to dawaliśmy po 200kg mocznika do ziemi i 300kg wieloskładnikowego do dozownika (przeważnie polifoski 4, 6 lub maks) a w tym roku przy tych cenach to nie wiem jeszcze.
Użytkownik andrzej2110 edytował ten post 13 February 2009 - 22:06
Powód edycji cytowanie posta wyżej


Od lat sieję kukurydzę na kiszonkę, a jest tego ok. 20 ha. Menu jakie stosuję pod tą roślinę to 30-40 ton obornika,czasem jeszcze gnojówka,oraz
120 kg azotu w moczniku pod agregat uprawowy przed siewem. Gleby klasy 4 i 5. Gdy opady w czasie wegetacji są no w miarę chociaż, to kukurydza
jak las.

Ja stosuje 200kg soli potasowej jesienią pod pług i wiosną w podsiewacz mieszam fosforan amonu 150kg, sól potasową 100kg i mocznik 100kg. I pogłównie 100kg mocznika. Mieszanka nawozu robi się lekko ciepła i kukurydza szybciej wschodzi.

pod kukurydze to dajemy u siebie gnojowicę obornik nastepnie fosforan amonu + sól potasowa i mocznik wysiewany razem z kukurydzą. przy takim nawożeniu efekty widoczne są doskonale :D

My siejemy ok 16ha kuku na kiszonke i stosujemy Polifoske Mocznik i Lubocorn i oczywiscie obornik i wapno
Tylko gdy ziemia tego potrzebuje przedkazdym siewem kuku ziemia jest badana czego jej brakuje i czego jest za duzo

Odświeżam temat. Zamierzam siać kukurydze na usługach nowym siewnikiem Konkskilde Variosem 4 i chciałbym się dowiedzieć,które nawozy lepiej pod agregat a które w dozownik??

Najlepszy nawóz pod kukurydzę to fosforan amonu. Ze względu na łatwą przyswajalność fosforu w czasie chłodów. Najlepiej jest jak łatwo przyswajalnego azotu i fosforu jest tyle samo :)

Ja w tym roku pod kuku będę dawał na ha,250kg Wapmagu(przed agregatem)100Kg soli potasowe,150 Polidapu,a w podsiewacz saletrę KAN.

w tym roku kupilem nawoz lubofos corn,ktory zawiera potas i fosfor i 5% azotu ale nadrobie ten azot gnojowica;)


comp
Jakie maszyny wybrac??? Zielonkowe i nie tylko!!!Jakie częsci najczęściej wymieniacie? Dlaczego muszę to wymienić?Jakie OLEJE do Zetora 10641 Forterra ? FORTERRA 10641opryski na kukurydzę czym opryskaćjakie są wymiary ursusa 902 ??? jakie są wymiary ciężkich ursusów ?Jakie macie nicki na YOUTUBE? Piszcie jeśli macie tam kontajakie koncentraty z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom?? Aplikacja na Moderatora Działu Tworzenia Serwerów! Lepszy dźwięk w W880i pilne!!! Z W950 na? no właśnie!! Bitwa K850ivsW960
Cytat

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie. Henryk Sienkiewicz (1846 - 1916)
A mensa et thoro - od stołu i łoża (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa)
I mędrzec morze się pomylić.
DIABEŁ jest optymistą, o ile sądzi, że może ludzi uczynić gorszymi. Karl Kraus
I w którym momencie sięgnąć po żyletkę, by nie rozśmieszyć samego siebie?

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com