ďťż
 
jakie koncentraty z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??
Zobacz w‘tek
 
Cytat
I szatan może cytować Pismo. Herbert George Wells
Indeks Przodek xD Piłka nożna Hydraulika
 
  Witamy

jakie koncentraty z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??
z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??i lie kupujecieDla tuczników - Strong lub Prowit daje ten koncentrat już chyba od roku bardzo dobry
Dla Macior Agronom(nie wiem dokładnie nazwy)
Dla prosiąt Wit-Mix lub Granulki z witaminami(drobne) po odstawieniu

ja od4lat stosuję produkty dobropaszu.'dobromix' i jak dotąd nienarzekam.świnki szybko rosną i mało zeżerą.
a co do cen koncentratów to wszystkie firmy mają podobne ceny.najlepiej kupuj od tego gdzie masz najbliżej,wtedy koszty dowozu koncentratu są niższe.

My kupujemy LNB, ale czasami też są inne.My glownie kupujemy koncentraty, granulki i gotowe pasze z De heus KOUDIJS albo Sano

Od roku kupuję z Cargill`a i osiągane wyniki są bardzo dobre. W roku potrzebuje ok 10 t koncentratu.

Przez kilka lat kupowalem z Prowimi Bieganow ale cos ostatnio swinki nie bardzo rosly moze dlatego ze za duzo w nim sruty zepakowej. Teraz kupuje z Ekoplonu poniewaz jest robiony ze soji i wychodzi taniej.

Ja już dobry szmat czasu kupuje koncentraty z Liry i jak na razie nie narzekam

U mnie kupuje się koncentraty firmy Sano. Myśle że są najlepsze pod względem przyrostu masy ciała i zdrowotnosci trzody chlewnej

niegdyś Cental Soya (obecne Provimi) -> Sano -> De Hues -> Nutrena. I na Nutrenie się zakończy bo póki co naszym świnkom smakuje najlepiej co widać na papierze po sprzedaży ;)

ja daje sano małym świniąm pigi a jak są większe to protamino premium

ja kupuje koncentraty z firmy sano, ale zauważylem że po jakims czasie tuczniki staja sie ,,agresywne'' znaczy obgryzuja sobie ogonki...probowalem wielu rzeczy ale pomogla tylko zmiana paszy na josera...ale i po tej paszy po jakims czasie bylo to samo...innych firm koncentratow nie probowalem tylko jade tak na zmiane:)

ja podobnie jak przedmówcy stosuję wyłącznie sano pigi i protamino premium forte według mnie sano to najlepsza firma zajmujaca sie paszami i koncentratami. świnki sa zdrowe szybko przybieraja na wadze przy dość małym złużyciu paszy. jestem zadowolony z tej firmy


niegdyś Cental Soya (obecne Provimi) -> Sano -> De Hues -> Nutrena. I na Nutrenie się zakończy bo póki co naszym świnkom smakuje najlepiej co widać na papierze po sprzedaży ;)
jak u ciebie jest z wynikami z nutreną ? Ja ją stosuje od 3 miesięcy ijestem zadowolony mięsność średnia 55%

ja swoim świniom kupuje sano protamino premium

Maciory jada na Sano
Dotychczas Prosieta i Tuczniki na Provimi, a nastepne rzuty prosiaczkow/tucznikow pojada na sano :)

Zobaczy sie co bedzie lepsze :)

U nas stosujemy koncetraty Sano, sa chyba najlepsze i najtaniej wychodzą pod wzgledem bilansu aminokwasów i białka. Prosieta jedzą babsy i porky, a potemy Protamino piggi i do konca n premiu. A ile tego pójdzie, to sam niewiem mósiałbym policzyć.

ja ma koncentraty z firmy EUROLPOL


U nas stosujemy koncetraty Sano, sa chyba najlepsze i najtaniej wychodzą pod wzgledem bilansu aminokwasów i białka. Prosieta jedzą babsy i porky, a potemy Protamino piggi i do konca n premiu. A ile tego pójdzie, to sam niewiem mósiałbym policzyć.
Jaka jest cena tych koncentratów i jaki jest po nich przyrost??

ja kiedys kupowałem cały zas Cargila ale potem jakos sie zepsuli. juz chyba 2 lata cały czas kupuje z firmy Holagra

Dla świń kupujemy z provimi, dla byków sanbul z sano, chociaż dawaliśmy byka z provimi, ale sanbul lepszy

u mnie tylko sano są według mnie najlepsze

A ja też na Sano jechałem cały okres życia świnki, ale jakoś nie za dobre po pewnym czasie się okazały i na De Heus się przerzuciliśmy i teraz zamiennie z Agrolenem świnki wcinają, a po za tym to LNB jeszcze.

Kiedyś dla tuczników długo dawało się koncentraty firmy:Eurol-pol, teraz tucznikom daje się koncentrat z Koj-pasza
dla prosiaków Koj-pasz Bobo.

a jak kształtują sie u Was ceny koncentratów, które wychodzą najlepiej ?

My teraz przeżucilismy sie na Nutrene i jest bardzo dobrze...worek 25 UNIMAX-u kosztuje 42zł razem z przywozem do domu:) Polecam

Stosujemy koncentraty firmy Sano: Boni M, Babsy, Protamino Premium, a Matra dla macior. Wcześniej stosowaliśmy koncentraty firmy Hima, ale zrezygnowaliśmy z tej firmy bo stosowanie tych koncentratów nie przynosiło oczekiwanych efektów. Pozatym w porównaniu Sano nie dośc że jest tańsze to pozatym otrzymuje się większe przyrosty dzienne.

My z początku dawaliśmy Sano później z Dossche a teraz już od niecałych 2 lat dajemy z firmy Blattin. Na paszach z Sano i Dossche mieliśmy więcej upadków i świnie były ciągle ożywione a teraz nażrą się i leżą.

My od Września 2008 stosujemy koncentrat Piast PWT Uniwersal, worek z dowozem 44 zł, miesięcznie wychodzi z 1.5 t. Wcześniej był Eurolpol.

Ja używam koncentratów firmy Dossche, ale ostatnimi czasy zastanawiamy sie nad zmianą na Nutrenę bądź LNB. Czas pokaże jak to będzie ;)

Pozdrawiam :)

ja wziąłem Nutrenę Opas jeden gościu wziął podobno mu lepiej jedzą i widzi przyrosty to wziąłem na próbę zobaczymy.

Błędy!
Użytkownik krolikNH edytował ten post 07 January 2009 - 16:02
Powód edycji Ortografia
My bierzemy wszystkie koncentraty z firmy schauman trzoda bardzo szybo przybiera na masie i chętnie zjada pasze

Dla tuczników bierzemy z Nutreny Prowit T. A dla prosiaków bierzemy z Paszmarku granulki :)

Ja stosuje Sano i jestem zadowolony czasami uda mi się wyrwać trochę mączki. ;)

Ja bazuję na firmie Sano, może są trochę drogie, ale bardzo dobre, daję wszystkim, maciorom, prosiętom, warchlakom i tucznikom :)

Ja zacząłem stosowac NUTRENE i efekty w przyrostach i zdrowotności widać.

My stosowaliśmy premix z BASF (obecnie Trouwn Nutrion) ale ze względu na słaby plon grochu w ubiegłym roku jesteśmy zmuszeni kupować koncentrat ze Spomisu (obecnie Piast), i jesteśmy z niego zadowoleni. W końcu codziennie przejeżdżam obok tej mieszalni (mieszkam 2 kilometry od Spomisu)

Czy to prawda ze koncentraty sano podrożały znowu o 6 zł na woreczku Premium?

No właśnie... 6zl to i tak mało u mnie podrożało o 12 zł na worku! Piszcie jak jest u Was..

U nas coś ok 10PLN na worku do góry. Pewnie związane to jest z drożejącą śrutą sojową?

U nas jeszcze nie podrożały, a dajemy obecnie Hero żytni z Nutreny a wcześniej było Sano. Ja tam wolałem Sano ale "góra" zarządziła Nutrene

Koncentraty i premiksy z LNB Poland

My już od ponad 2 lat dla tuczników stosujemy Strong z Nutreny
A dla maciorek to brat kupuje z pobliskiej mieszalni pasz koncentrat


Czy to prawda ze koncentraty sano podrożały znowu o 6 zł na woreczku Premium?

Na worku Premium cena skoczyła do góry o 12.50zl

Do tych co podają ceny "worków" koncentratów, piszcie ilo procentowy jest ten koncentrat np na ostatni etap tuczu bo to jest bardzo istotne do ceny jednostkowej.

Te koncentraty co ja daje to uniwersalne dla tuczników 10% a dla warchlaków 12,5 % starter 15 % premiksy dawaliśmy tylko dla macior ale już nie dajemy bo ich nie ma

U mnie ostatnio cena na worku Protamino Premium Forte skoczyła do góry o 15zł :/ . W tym wypadku zastanawiam się nad przerzuceniem się na paszę dla tuczników innej firmy. Stosuje ktoś LNB? Jak tuczniki na tym koncentracie rosną?

Jak dla mnie najlepsze jest sano... przyrosty zadziwiające zwłaszcza po premium forte

A stosuje ktoś może koncentraty z czarnocina?

Sano mocno w górę protamino premium forte 12zł w góre Pigi 2zł a zwykłe premium 1zł;/

Podwyżka koncentratu z Sano Protamino Premium Forte o 12-125 jest normalna ale 15 zł to jest zdzierstwo dealera no chyba że wcześniej sprzedawał po kosztach ale w to nie wierzę po prostu wykorzystał fakt podwyżki by podnieś i swoją marżę. Zwykłe Premium to 7,5 zł na worku.
Co się tyczy tematu to jak na razie wszystkie firmy przyrównujemy do Sano i póki co Sano cały czas powraca ;) a prób już było sporo. Nie powiem, że inne firmy są złe bo to by było ewidentne kłamstwo jest sporo firm na podobnym albo i tym samym poziomie jednak niestety droższe mają produkty. Sano jest uważane za drogie bo dealerzy wykorzystują fakt że za dobry produkt można i więcej wziąć.

Ja daje sano i po świniach widzę rezultaty tylko pozytywne fakt trochę drogo ale za jakość trzeba zapłacić

Umnie coś koło 7 zł. Na LNB.

B)

Ja stosuje z Nutreny już 4 lata bo do dealera mam 2 kilometry
wyniki są bardzo dobre
stosuję głównie Nutrena V60 Power tucznik i starter
dla loch też prośną i karmiącą.
narazie na tucz nie narzekam

U nas gdy była jeszcze hodowla trzody to używaliśmy koncentratów LNB i wszystko świnkom chyba pasiło :)

Ja stosuje tylko pasze i MPU firmy De Heus. MPU lini HQ i powiem ze wyniki są świetne prawie pełna stawka tuczników schodzi przed 180 dniem życia mięsność na poziomie 57-59%. Problemy z nogami u tuczników się skończyły na Sano było więcej takich przypadków są bardziej wyrównane pod względem mięsności i wagi. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielem i lekarzem weterynarii znacznie ułatwiają prace i poprawiają wyniki. Takiej współpracy nie chciałbym burzyć nawet za cenę niższych dodatków paszowych czy pasz.

Stosuje ktoś Piasta ?

Stosuje ktoś pasze i koncentraty z firmy noreol??

Chyba powinno być NEOROL ;)

Dokładnie NEOROL pomyliły mi sie literki he. Stosuje ktoś?? Jakie rezultaty??

Cześć mam pytanie co sadzicie o tej firmie paszowej VITFOSS? Czy ktoś stosuje koncentraty z tej firmy? Albo coś słyszał o niej... Przedstawicie swoje opinie na temat koncentratów głownie chodzi mi o tuczniki pozdrawiam...

Ja tucz trzymałem na sano premium forte a ostatnio ze względu na cenę przeszedłem na koncentraty z agrolenu seria turbo, cena niższa a przyrost i zużycie paszy to samo

Hendrix jest dobry ma dużo lizyny

Ja kupuje Nutrene nie pamietam całej nazwy.


Ja tucz trzymałem na sano premium forte a ostatnio ze względu na cenę przeszedłem na koncentraty z agrolenu seria turbo, cena niższa a przyrost i zużycie paszy to samo
A długo już używasz te z serii turbo też myślę o odstawieniu sano

Około 2 miesiące.. początkowo był problem bo świnki nie mogły się przyzwyczaić bo ten ma komponenty zapachowe ale teraz jest git. Udało mi się kupić turbo 2tony po starej cenie jeszcze. Sano strasznie zwyszykowało w górę

Ja daje sano i myślę ze jest to jedna z najlepszych pasz do świń dawałem inne pasze innych firm i zawsze były jakieś problemy i z powrotem na sano przeszedłem i jest oki Fakt że cena jest wyższa ale i efekty lepsze ja z sano daje babsy>porky>protamino premium >p. forte i jest git:)

A ja używałem Sano przez 6 lat i uważam ze nie opłaca się przepłacać. Inne firmy zrobią ci równie dobra pasze koncentrat i premix co sano. To ze Sano jest ok zgodzę się jakość jest dobra ale cena nieproporcjonalna. Ja stosując lire miałem takie same efekty co na Sano a teraz stosuje De Heus i mam lepsze efekty niż od Liry czy Sano( tutaj mam na myśli pasze odsadzeniowe i dla prosiąt) problem polegał na zastosowaniu odpowiedniego zabezpieczenia w postaci leku niestety Sano ma za wysokie ceny pasz leczniczych z reszta innych rzeczy tez. Jak słyszę o podwyżce o 13-15zł na worku koncentratu kiedy inne firmy podnoszą o 7zł no to lekkie przegięcie

A stosuje ktoś cały program żywnościowy Nutreny? Jeśli tak to jakie produkty dokładnie i jak je oceniacie

Czy ktoś może stosował koncentraty i pasze z Eurolpolu?. Jakie efekty?.

B)

Witam panowie a co sadzicie o firmie polsanders

Ja kupuje Sano najgorsze co może być na rynku to Nutrena

My stosujemy pasze i koncentraty z Neorolu i w ogóle wszyscy w naszej wiosce i sąsiadujących wioskach też,nawet znam kolesia który kupuje te pasze w Chrzanie onjest z Krotoszyna a w Chrzanie jest siedziba i główna produkcja pasz ok 15km od mojej miejscowości,koleś kupuje ok 10ton dziennie i wszystko mu schodzi,mam kolege w Krotoszynie i on właśnie u tego kolesia się zaopatruje.Ogólnie dla tuczników stosuje biogolda z czosnkiem,goldfisz a dla prosiąt przy odsadzeniu to gwaranta
wcześniej stosowaliśmy pasze josea i lira a te z neorolu dają lepsze wyniki i są tańsze.


Ja kupuje Sano najgorsze co może być na rynku to Nutrena
Może jakieś argumenty kolego ?

W miocie mamy 12 prosiąt więc postanowiliśmy zacząć im dawać jakiś prestarter i kupiliśmy Pigwit z Nutreny ale coś nie chcą tego jeść, kupiliśmy dodatkowo pasze z Neurolu i zobaczymy czy ją będą jeść

Zetor1992 - spróbuj mojej mieszanki. Prestarter Bobas Nutrena na początek przez tydzień, a potem stopniowo mieszaj własną pełnoporcjówkę z pszenicy, jęczmienia oraz V60power Starter 25-30 % w mieszance. Dodatkowo przeciw biegunce dodajemy SUIBICOL. Wiedzę na temat tego specyfiku znajdziecie na stronce :)

Ja stosuję już cztery lata paszę De Heus. Od prestarteru do koncentratu, od początku do końca tuczu. 180 dni świnki mają i po 120 kg i idą w kiełbaski. :rolleyes: Super pasza. Polecam

Nutrena widzę że jest niedobra jak tylko zaczęliśmy podawać dodatkowo Neurola (pół na pół) to prosiaki zaczęły jeść

Miał ktoś do czynienia z koncentratem Sano Protamino Economy, jaka jest cena tego produktu, jakie korzyści stosowania?

Wiem tyle, że na początku będzie tańszy niż reszta koncentratów, by znaleźć odbiorców. Zastąpi zwykłe Protamino Premium. Składu nie widziałem, na stronie Sano nie ma. Czekamy na opinie i efekty od pierwszych odbiorców albo niech głos zabiorą blondyny, które to jadły :D

Rozmawiałem z przedstawicielem Sano i mówił że Protamino Economy jest dla tych producentów trzody chlewnej którzy nie stosują programu Sano a chcieli by kupować tańszą paszę (bardzo ciekawie to przedstawił :P )

P.S. mówił jeszcze że jak ktoś stosuje Protamino Premium Forte to nie jest wskazane przechodzenie na Protamino Economy

Ile kosztują u was pasze firmy DE HEUS?. A mianowicie prestarter, starter i koncentraty.

B)

Ja stosuję koncentraty ze sano. W tym miesiącu płaciłem za worek protamino premium forte bodajże 53 zł jak dobrze pamiętam. Chyba ze 2 zł na worku podrożało.

Stosujecie jakieś zakwaszacze np. SanoCid z Sano? Jakie oceniacie te produkty?

Ja stosuję Sanocid właśnie. W porównaniu z innymi zakwaszaczami jest bardzo mocny. Jak przypadkiem weźmiesz wdech przy wsypywaniu tego do mieszalnika albo przy nasypywaniu do jakiegoś pojemnika, to można się normalnie zablokować:) Można stosować jako środek obezwładniający na dyskotekach :P Na pewno pasza świniom lepiej smakuje zakwaszona, a i zakwaszacz ma właściwości stymulujące przewód pokarmowy, zwłaszcza u młodych prosiaków i warchlaków.

A ile za niego płacisz?

Już nie pamiętam dokładnie, ale za duży worek, chyba 20 lub 25 kg coś koło 160 zł.

My stosujemy TurboCid z Agrolenu.

Na co lepiej się przerzucić z grofina na: schaumana, nutrene czy sano? :huh:

Ja proponuję de heus

A jak jest z biegunkami po sano i nutrenie? Bo w szaumanie jest zakwaszacz to trochę wstrzyma :huh:

My kupujemy koncentraty z Dobromixu:)

@Dawid777 Sano i Nutrena mają swoje zakwaszacze które ograniczają biegunkę, nazywają się SanoCid i NutroCid.

Ale nie ma ich odrazu w prowicie? I czy te zakwaszacze wogóle coś dają? Bo schauman ma odrazu bez potrzeby mieszania, a jest jeszcze jeden problem bo ja daje na mokro w taki mieszalniku ok. 400l dwa razy dziennie, a do prosiaków musiałem we wiaderkach osobno mieszać. Potrzebuje dobry koncentrat, który mogę dać każdym tucznikom zarówno małym jak i prawie na sprzedaż, jak i maciorą ;)

W koncentratach z Sano i Nutreny zakwaszacza nie ma, są one w pełnoporcjówkach, a jeżeli chodzi o dobry koncentrat do wszystkiego to takiego nie ma bo jak do wszystkiego to i do niczego, lepiej do każdej grupy żywieniowej osobny koncentrat.

Kupiłem schaumana i zobacze co będzie ;)

Ja biorę z wipaszu z Konarzyc, chwalę sobie tą firme ;)

Ja sam mieszam-kupuje dolfos dla prossiąt 4% super, makuch rzepakowy, mączkę rybną, śrutę sojową, kukurydzę, dodaję nieco zakwaszacza i antybiotyków od biegunki gdy się pojawi-ja sporo zaoszczędzam-tona wychodzi bodajże ok 1450-1500 i wiem że to czyste składniki a nie chrzczone otrębami czy kredą paszową dla wagi... Świniom chyba smakuje bo łomoczą aż się uszy trzęsą i dobrze przyrastają :) Poza tym - nażrą się i śpią cały dzień jak susły :D

Ja tam na swoje stado kupuje po 0,5t SANO zdecydowanie idą jak na drożdżach B)

Znajomy tez kupuje pasze z sano świnia

Wpadła mi dzisiaj w ręce ulotka Liry, miał ktoś może doczynienia z tą firmą, jakieś + i -?

My mamy koncentraty z Nutreny ;]] mamy chów w cyklu zamkniętym ;pp robimy pasze tylko ze swojego zboża .. ma ktoś jakieś propozycje co do super prestartera? :P oprócz sano bo mieliśmy i nie jest dobre.. aha i na nutrene nie narzekamy ;pp czekam na odpowiedź
Użytkownik andrzej2110 edytował ten post 04 August 2009 - 20:20
Powód edycji cytowanie posta wyżej + piszemy w górnym oknie
Ja dla mojego stada kupuję Sano.

Jakie mieszanki dajecie dla malutkich prosiaków?? ;]] Dla tych co są przy maciorze ;pp jakie prestartery?

Mleczak z Agrolenu, a potem Odsadek + koncentrat Start Komfort

Ja wcześniej używałem Sano a teraz przestawiłem się na Provimi. ;)

Ja maciorom daje SANO, a od prosiaka po tucznika daje NEOROL.

I jak na Neorolu rosną??

Powiem prawdę ze idą jak na drożdżach, większość ludzi w mojej wsi przerzucili się właśnie na NEOROLA z SANO i nikt jak na razie nie narzeka

Dzięki za odp dziś właśnie jadę po koncentrat i na próbę wezmę neorol

Jakiej firmy prestarter radzili byście mi kupić??? Mam z nutreny bobasa.. ale nie chcą go za dobrze jeść.. mam także Smyk z Provimi... trochę lepiej jedzą ;]] Kto stosuje paszę dla macior tuczników i prosiąt z firmy provimi??

Witam
Mam pytanie takie może nietypowe a mianowicie poszukuje koncentratu bądź premiksu który jest tak aromatyczny jak ten z którym miałem kontakt...biorę prosiaki od hodowcy i zawsze razem z każdą partią kilka worków jego paszy. Jest ona tak pachnąca ze nawet po 3 tygodniach czuć ja w pomieszczeniu w którym leżą woki po niej......jeśli ktoś wie jaki to koncentrat (premiks)proszę o odpowiedz

A nie łatwiej się zapytać tego hodowcy??

A ja mam do Was pytanie, nie wiecie jaka firma produkuje koncentraty z soji naturalnej, tzn. nie GMO??? A wogóle jak oceniacie pasze z soją GMO???

Koncentratów z naturalnej soi raczej nie ma, ja jeszcze nigdy się z takimi nie spotkałem

No ja tez kupuje z firmy europol przyrosty całkiem nieźle

My dawniej stosowaliśmy koncentraty Sano do momentu jak coś świnki zaczęły być takie nijakie obojętne jakby coś im dolegało odstawiliśmy kopiliśmy koncetrat Nutrene i odtąd jest idealnie bardzo dobre przyrosty, zdrowe. Stosujemy już ponad rok ten koncentrat. Pozdrawiam

Ja tez się przerzuciłem na nutrene z początku daje starter później prestarter jak maja juz ponad 10-15kg to mieszam własną pasze z dodatkiem provitu P i sanocidu później przechodzę na stronga i jak maja już ok 70kg przechodzę na sano protamino zauważyłem ze zmiana paszy dobrze robi świnia i lepiej przyrastają w końcowym tuczu lecz nigdy nie przechodzę z sano na inna bo jest kanibalzm i to ostry:/

Tzn my stosowaliśmy bardzo dużo firm. Provimi szczerze odradzam. Z nimi zawsze tak było raz przywieźli git koncentrat a np 2 partia do niczego...
A obecnie stosujemy tak.
prosiaki koncentrat DSM sami mieszamy paszę i czasami granulki z golpasz
Pod tucznik hendrix bonoblack tez bardzo dobrze idą
Tucznik już od dłuższego czasu karmimy De heus bardzo dobre przyrosty jak narazie najlepszy koncentrat
miesiąc temu ostatnia dostawa przywieźli 8 ton i już sporo wykarmiliśmy. A już karmimy z około 2-3 miesiące a sprzedaliśmy w tym okresie około 800 tuczników. Więc chyba myślę ze musi być dobry.
Oczywiście ilości to ilości koncentratów a pasze mieszamy swoje bo wiem co sypie;] jedynie golpasz dla prosiąt to gotowa pasza

Ja daje prowit i takie domieszki witamin

Ja u siebie dawałem Sano ale ostatnio stosuje Lire i nie jest źle :rolleyes:

Nie polecam z ekoplonu protan T plus, żarły się świnie, stale było błoto, przeszedłem na inny nie pamiętam nazwy ale już to nie występuje jak w ekoplonie, na początku był dobry, potem się zepsuł ekoplon

PROTAN może się i zepsuł ale inne są gówno warte i drogie a tu masz na 1tone za 88 Z


Ja już dobry szmat czasu kupuje koncentraty z Liry i jak na razie nie narzekam
Popieram lira króluje czy to trzoda czy bydło pełne uznanie

Stosuje ktoś z was Piasta,
Jakie macie opinie o tych koncentratach ?

Kolego a jaka cie pasza interesuje z Piasta jak chcesz mogę ci w bardzo szerokim spektrum przedstawić ofertę firmy Lira

Interesuje mnie koncentrat Uniwersal Sojowy
Napisz coś o nim jeśli wiesz, a z lirą trochę problem, bo w mej okolicy nie ma punktu sprzedaży

Od wielu lat stosujemy koncentraty firmy SANO szczerze mogę polecić tą firme. My w 1 okresie tuczu używamy koncentratu PROTAMINO PREMIUM FORTE .
A w 2 okresie tuczu używamy koncentratu PROTAMNO PREMIUM.

Ale od Kwietnia mam zamiar przejść na gotowe pasze SANO czyli : 1 okres tuczu BEKONSAN
A w 2 okresie tuczu BEKONSAN FINISHER

Lulak kolego napisz skąd jesteś to o tej Lirze pomyslimy, możesz też odezwać sie do mnie na gg 5700624,

@zazoa9 ile za tą gotową bo zboże tanie?

@GREMLIN Obecnie nie znam ceny .

Ja kupuje z NEOROL-u

Jakie neorole dajesz?

Z doświadczenia w koncentratach powiem tak. My staramy się zmieniać firmy co 2-3 lata, a dlaczego? Bo jeśli kupujesz w jednej firmie cały czas, to oni Cie później olewają, myślą ze nie zrezygnujesz. Ale jeśli po 3 latach inna firma Ci zaproponuje żeby kupować ich koncentrat to da Ci spory rabat. I u nas było tak: najpierw SANO, później Vitamex a teraz jesteśmy przy EkoPlonie i oni maja bardzo dobre premiksy i są o wiele tańsi

HubertOjdana i tu kolego się myślisz z własnego doświadczenie i pracy wiem ze jest inaczej, może poprostu trafiasz na nie odpowiednie firmy.


Zmieniać trzeba i oni mają o tym wiedzieć wtedy Cię szanują,
jeśli jesteś zadowolony to dobrze{paszarnie mają bardzo podobne asortymety}ale udawaj i narzekaj, czasem kup z innej firmy na koniec tuczu a worek postaw tak by go zobaczyli :D

Mylę się nie mylę, mowie jak jest u nas na gospodarce :rolleyes: nie sadze żeby Sano Vitamex były nieodpowiednimi firmami, to jest ,,czołówka''-Na początku z Sano układało się dobrze, nie narzekaliśmy, pojawił się Vitamex z tańszymi cenami, z bardziej atrakcyjna oferta to zmieniliśmy... teraz jedziemy na Ekoplonie i z nich jesteśmy jeszcze bardziej zadowoleni.

Zobaczymy jak długo. Bo z tego co wiem to rewelacji nie ma w tych paszach czy koncentratach

a moj ojciec mowi ze sa najlepsze , tzn z posrod tych 3 firm. Hodowla swin zajmuje sie ponad 25 lat wie wie co dobre.

@PIETRASEK jaki koncentrat z Neorolu dajesz świnkom ?

Koledzy, jaki polecacie dobry koncentrat dla tuczników, oprócz sano, bo na nim świnie rosną tak jak by nie chciały.
Mam do wyboru LNB, De heus, i hime

Witam. A ja od nowego roku pasę swoje świnki na premiksach z Polfarmu Trouw Nutrition. Wcześniej pasłem na ich koncentratach i były to koncentraty o niebo lepsze niż z firmy SANO, która uważałem za jedna z najlepszych na rynku i współpracowaliśmy ponad 10 lat. Rok wystarczył mi żebym mocno zmienił zdanie o tej firmie. Wszystko wyszło jak na tacy jaki to jest koncentrat jak policzyłem ile na kg żywca świnki mi paszy jadły. Testowałem już na swoim gospodarstwie i Provimi i Nutrene i wydaje mi się że znalazłem to czego szukałem. Ale trzeba pamiętać że każdy z nas ma inne świnie, inny status zdrowotny stada, pomieszczenia itp. itd. i to co u jednego się sprawdza u drugiego wcale nie musi. Obecnie nachodzi mnie facet z de heus i kto wie czy nie spróbuje. Na szczęście kończyłem Zootechnikę na Akademii Rolniczej w Poznaniu i nie tak łatwo mnie zwerbować, szczególnie gdy specjalizacja to żywienie zwierząt. Więc produkt musi naprawdę dobry.

Chciałam się spytać ile kosztuje was dodatek koncentratu na tonę paszy i czy ktoś na AF robi pasze w oparciu o premiksy??????

Zenekc330 polecam deheus mam na de heusie warchlaka wykarmiłem już go ok 15 ton koncentratu i jest oki;]

Ja jadę na premixach LNB wszystkie grupy i jestem bardzo zadowolony także polecam..

U mnie dają FORTE czy coś takiego

Stosuje koncentraty keno-witamin 3 t miesięcznie rosną szybko tanio i cena 1890

Ja moim świnią daje koncentraty z LNB i również jestem zadowolony, a z jakiej firmy dajecie lochą??

Ja biorę tylko Lnb i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej brałem sano ale z tym sano bywało rożnie. Wszystko zależało jak partia trafiła

A spotkał się moze ktoś z premiksami firmy POLSANDERS? Jak oceniacie te produkty?

Starter LNB PROFIT Bingo + Lonomiks Mikromineral+zakwaszacz Lonacid+Ekoplon SORBIX do 20 kg
Grower LNB PROFIT H8259 + zakwaszacz+Ekoplon Sorbix 20-35kg
Tucz LNB PROFIT H8375 + zakwaszacz
Maciory karmiące SANO MATRA
Maciory niskoprośne SANO PREGNA
Knur SANO MATRA
Mięsność średnia 54%

B)

Witam jestem tu nowy znam produkty o których piszecie u mnie jednak najlepiej sprawdzają się koncentraty agrocentrum czy ktoś z was je stosuje lub stosował? pozdrawiam

bimladentoja- w jakiej cenie kupujesz te premiksy?? I jaką robisz dawkę od warchlaka po tucznika??

Daje ktoś STRONG-a z Nutreny jakie wyniki w tuczu i jaka cena koncentratu?
To jest chyba jeden z najlepszych koncentratów na rynku!

Stosował ktoś Amino lub Amino Extra z Wytwórni Pasz Lira

Ja stosowałem amino extra ale mogę powiedzieć że do lnb to się chowa. Obecnie od ponad 2 lat jadę wszystkie grupy na premiksach lnb i jestem naprawdę zadowolony z wyników

To jaki jest odpowiednik w LNB

B)

+10% za spam
Użytkownik andrzej2110 edytował ten post 03 March 2010 - 12:21
Ile płacicie za worek 25 kg LNB dla tuczników ?

W świętokrzyskim płacę 57pln.

Lnb Profit 25kg dla tuczników płace 52zł.

pyt. do stosujących nutrene, który rodzaj stosujecie do tuczników: Unimix, Strong, V60 power, czy Prowit T ?

Od niedawna daje Stronga ale trudno mi coś powiedzieć{za krótko}
A powie mi ktoś dlaczego zachęcają do stosowania V60 power
Poza energią niema niczego więcej od stronga

Z Nutreny to tylko zakwaszacz dobry był!!! Szkoda pieniędzy wydawać na produkty z Nutreny.

Czy ktoś miał do czynienia z produktami firmy "PERIAL" ?

@zubroń dlaczego tak twierdzisz ?
Co teraz dajesz wieprzkom ?


ja xkiedys kupowałem cały zas Cargila ale potem jakos sie zepsuli. juz chyba 2 lata cały czas kupuje z firmy Holagra
Hej!!! Robi może ktoś własne koncentraty?? Ostatnio znajomy się pochwalił ze sam robi koncentrat. Kupuje soje, kukurydze czy jeszcze coś tam. Tak ze własny koncentrat na tonę zboża wychodzi mu ok.200zł a jak by kupował gotowy to by mu wyszło z 3x więcej. A w tych gotowych koncentratach oszukują i dodają tez zboże wiec nie maja tak dużej zawartości białka jak piszą. Co o tym myślicie?? Jak ktoś to praktykuje to jaki dokładny skład tego własnego koncentratu robi.

Jeżeli nie wierzysz w koncentraty to stosuj dobry premiks soje i inne bilkowe komponenty

Te gotowe produkty mają jeden poważny plus - zbilansowane niezbędne aminokwasy i inne substancje niezbędne do prawidłowego rozwoju świni. Zbilansować białko, tłuszcze i węglowodany to nie problem, ale to białko musi być odpowiednio strawne, zawierać też wszystkie aminokwasy niezbędne(jak np. lizyna, metionina jeśli dobrze pamiętam) w odpowiednich proporcjach, po za tym istotne są też witaminy, minerały, a także np. część tłuszczy która musi być dostarczona w odpowiednich ilość do organizmu, oraz węglowodany najlepiej w jak najprostszej formie ( tj. jak najprostszym łańcuchu, który świnia jest w stanie strawić). No a te warunki raczej trudno spełnić w domowych warunkach, no chyba że notorycznie bada się ziarno i gotowy produkt aby być w miarę pewnym składu. No a gotowy koncentrat też można przecież przebadać co jakiś czas, jeśli nie wierzy się temu co piszą w składzie(choć to też są wartości orientacyjne, a nie gwarantowane, bo z porcji ziarna wykorzystanego do produkcji i gotowego produktu pobiera się tylko kilkanaście próbek, które mają dać obraz średniej zawartości składników w danej partii).

Ja używałem Stronga od Nutreny i też byłem bardzo zadowolony, szybkie przyrosty i świnie nie chorowały:)

Dlaczego piszesz używałem?
Zmieniłeś na co, dlaczego?
Ja mam ciągle dylemat strong czy power ???

Sano głównie. Potem inne koncentraty jak "mączka rybna", "kreda", pisze w cudzysłowiu, bo nie znam fachowej nazwy tylko słyszę jak wujek mówi. A macie jakieś inne?

Karmi ktoś swoje świnki koncentratem SGF z UNIPASZU?

Nie tylko SANO: Pigi i Protamino Premium

Do "jarki"- napisałem, że używałem bo miałem tuczniki przez jakiś czas teraz akurat nie mam, ale STRONGA bym nie zmienił, dobry jest;), aktualnie mam prosiaki takie ok. 15 kg i karmie je V60 POWER STARTER od nutreny i dodatkowo coś przeciw biegunce ale to zapobiegawczo:) ale jak podrosną do 30 kg to przeskoczę na Stronga.

Czy ktoś z was stosuje produkty firmy de heus?

@jezyk to dajesz tak jak ja
A jaki prestarter?


Z Nutreny to tylko zakwaszacz dobry był!!! Szkoda pieniędzy wydawać na produkty z Nutreny.

Czego tak sądzisz ja przeszłym właśnie z sano na nutrene prosiątka mają dopiero 3 tygodni i jedzą v 60 pałer starter a później strąga a później nie wiem czy mieszać z v60 tucznik i strąg

Jakie opinie macie o koncentratach de heus-koudijs, stosuje ktoś ?

Z De Heusa miałem tylko na próbę worek paszy dla prosiąt ssących i szczerze mówiąc zawiodłem się i to srogo, lepsze było już Bonni M lub granulat z Cehave, teraz przeszedłem na Milę od Ekoplonu.

tucznikom daje LNB Profit 75, maciorom dobromix Locha, prosiętom wiekszym dobromix Junior

ursusek93 w jakiej cenie masz ten koncentrat z lnb??

loyer986 za jeden worek (25kg) place 56zł

Ja koncentraty biore z SANO najbardziej mi odpowiadaja i sprawdzaja sie w gospodarstwie.

Sano to szit i w dodatku drogi, nie polecam jest dużo innych firm które maja lepsze produkty i w lepszych cenach

Sano co prawda jest drogie, ale wg mnie to dość sprawdzona marka, ale wg mnie nie powinno się tylko na tej jednej firmie opierać hodowli. Ja na przykład stosuję z Sano tylko Protamino Piggi Forte. Oczywiście są tańsze koncentraty, ale trzeba zwracać też uwagę na stosunek ceny do zbilansowania składu do średniej ilości ewentualnych upadów. Rozumie, że każdy szuka jak najtańszego źródła koncentratu, ale nie zawsze ten najtańszy jest najlepszy (choć też nie twierdzę, że Sano w porównaniu do swojej ceny jest ideałem, ale daje za to mi pewną gwarancję "skuteczności" i określonej jakości na dłuższej przestrzeni czasu). Dam przykład, ostatnio porównywałem sobie przykładowe składy mieszanek na II fazę tuczu do której obecnie daję 50 kg LNB Herba Profit i 50 kg trochę tańszego KT od Cehave + worek soi, worek koncentratu rybnego i do tego pszenżyto, żyto i jęczmień w we wzajemnej proporcji wynoszącej w przybliżeniu odpowiednio 3:3:1,5 na 1200 kg paszy, porównałem do tego 2 mieszanki w których znajduje się w jednej 100 kg LNB, a w drugiej 100 kg Cehave, reszta składu pozostała nie zmieniona. Okazało się że mieszanka w której znajdował się LNB była jednak lepsza jakościowo gdyż miała wyższą zawartość energii metabolicznej, troszkę więcej białka(ok 0,25 %), mniejszą zawartość tłuszczu, ale przy tym miała też wyższą zawartość aminokwasów strawnych takich jak lizyna i metionina(tu różnice były średnio na poziomie 0,6 g/kg paszy. Co ciekawe te wartości mniej więcej wyrównywały się gdy do paszy z KT dodałem jeszcze jeden worek koncentratu(25 kg) uszczuplając przy tym ilość jęczmienia. Różnice może nie są jakieś kolosalne na pierwszy rzut oka, ale w sumie właściwie sięgają worka koncentratu na 1,2 t paszy. Myślę, że obecnie na rynku można ze spokojną głową sięgać po koncentraty z Sano, LNB, Ekoplonu, De Heusa i ewentualnie Piasta. Są to duże firmy, które liczą się na rynku, rywalizują ze sobą o duże grupy odbiorców, a to wiąże się walkom o utrzymanie wysokiej jakości produktu końcowego w stosunku do żądanej ceny, który zresztą i tak podlega częstym i licznym kontrolą mającym potwierdzić tą jakość.

Pany, poradźcie z której firmy brać koncentraty, z Nutreny czy z De heusa.
Ceny zbliżone, tylko jak z jakością i wynikami ?

Zależny jak zbilansujesz inne składniki. koncentrat to nie wszystko.

Dwa miesiące temu zamieniłem Protamino z Sano na Premium Gold z Biofeed'a (składniki te same + więcej witamin w szczególności E ) jak na razie rewelacja a różnica w cenie 260,- na tonie:D


comp
Jakie maszyny wybrac??? Zielonkowe i nie tylko!!!Jakie częsci najczęściej wymieniacie? Dlaczego muszę to wymienić?Jakie OLEJE do Zetora 10641 Forterra ? FORTERRA 10641jakie są wymiary ursusa 902 ??? jakie są wymiary ciężkich ursusów ?Jakie macie nicki na YOUTUBE? Piszcie jeśli macie tam kontaJakie maszyny do Masseya Fergusona 5435 Dyna-4 Jakie maszyny byście wybrali.Czy sprzedajecie żywiec wołowy do Łmeat-Łuków i jakie macie wrażenia przy współpracy z firmą? Odpowiedz na pytanie-jaki olej do silnika??? Z jakim procesorem wybrac laptopa ??? Jaki Najlepszy program do konwersji filmów?
Cytat

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie. Henryk Sienkiewicz (1846 - 1916)
A mensa et thoro - od stołu i łoża (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa)
I mędrzec morze się pomylić.
DIABEŁ jest optymistą, o ile sądzi, że może ludzi uczynić gorszymi. Karl Kraus
I w którym momencie sięgnąć po żyletkę, by nie rozśmieszyć samego siebie?

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com