ďťż
 
Czym najlepiej zasiać trawę? Czy można poznaniakiem???
Zobacz w‘tek
 
Cytat
I szatan może cytować Pismo. Herbert George Wells
Indeks Przodek xD Piłka nożna Hydraulika
 
  Witamy

Czym najlepiej zasiać trawę? Czy można poznaniakiem???
Panowie chce na wiosnę zasiać 1 ha łąki i tu mam dylemat w jaki sposób njalepiej ją zasiać? W okolicy nikt nie ma specjalnych siewników do siania trawy <_< tu też moje pytanie, czy da się ją zasiać zwykłym siewnikiem do zboża, typu "poznaniak"?

W jaki sposób wy siejecie łąki?Ja sieje na wiosne trawe z mieszanka jakoś, teraz na jesieni zasiałem też trawe z pszenżytem, wiosenne siewy trawy nie sa obfite w zbiory ale następny rok wynagrodzi.

Można zasiac Poznaniakiem tylko trzeba go ustawic ( na B4 i koła zębate ustawic jak na rzepak, chyba tak to było ) i trzeba zasiac w zdłuż i w poprzek. Ja kiedyś tak siałem i było dobrze.

A tak mniej więcej na ile kg?Oj tego już dokładnie nie pamiętam. Wiem, że mi wychodziło akurat, a to chyba było 40kg na ha (ale nie pamiętam dokładnie, nie chce wprowadzic nikogo w błąd)

My siejemy poznaniakiem z mieszanka zbożową, tylko że na gruntach ornych bo typowych łąk nie mamy.

my zawsze siejemy z jęczmienim lub owsem,mieszmy w wanience i wsypujem do poznaniaka, no i dodajemy zawsze jakies jeszcze koniczyny no i różne gatunki traw

witam.
a kiedy siejecie siewnikiem zboże z jakimiś wsiewkami (koniczyna, trawy) to drobniejsze nasiona np. koniczyny nie przelatują między grubszmi nasionami zboża i po jakimś czasie siania tak się wymieszają, że na dnie siewnika bedzie więcej koniczyny niż pod wierzchem???


Można zasiac Poznaniakiem tylko trzeba go ustawic ( na B4 i koła zębate ustawic jak na rzepak, chyba tak to było ) i trzeba zasiac w zdłuż i w poprzek. Ja kiedyś tak siałem i było dobrze.

A czy wymieniasz kółka wysiewające z zbożowych na tzw. do nasion drobnych?

Sąsiad kiedyś siał naszym siewnikiem Mazurem na talerzach to bardzo ładnie mu powschodziło

Nie wymieniałem nigdy.

ja tak jak wyżej siałem już Poznaniakiem Mazurem (bo prawie co rok orze łąki), ale rok temu spróbowałem siewnikiem do nawozów i równie dobrze szło tylko jak jest wiatr to zwiewa ziarna trawy, a więc sieje jak nie ma wiatru albo zaczynam o 20.00 i git.

Ja u siebie sieje LEHNEREM i on też właśnie tarcze i działa na zasadzie jak rozsiewacz do nawozów tylko, że ten LEHNER jest mniejszy. To też trzeba siac w bezwietrzne dni bo trawa lekka i zaraz ją znosi, ale jak dobrze się zasiej to efekt jest super.

Ja również sieje trawę siewnikiem do nawozów (Kłos) i chyba tak jest najlepiej najrówniej wzejdzie, tyle że nie może wiać.. . Wiosną zawsze sieje trawy ze zbożem wtedy chwastów nie ma.

to jak ustawić zwykły siewnik do zboża (np. poznaniak) tak żeby dobrze zasiać trawę??

U na nas trawe na boisku to siali takim specialnym siewnikiem co miał z tyłu wałki. ;)

A moze by tak wymieszac (trawa+....) i to do rozsiewacza wsadzic rozsiac i pozniej do siewnika i zasiac?

Ja siałem trawę rosiewaczem do nawozów (kos) ale chyba każdym sie tak posieje jak i kosem ;) myślałem że to będzie fatalnie wyglądało a lepiej sie zasiało i równomierniej niż ręką :P


to jak ustawić zwykły siewnik do zboża (np. poznaniak) tak żeby dobrze zasiać trawę??
to najlepiej żeby sprawdzić to zrobić próbę kręconą i będziesz wiedział ile ci wysieje

posiej zwykłym rozsiewaczem do nawozów tylko trzeba dobrze nastawić siewnikiem jak posiejesz to będzie posiane jak zborze a jak jeszcze będziesz siał w poprzek to ile trawy pójdzie i będzie posiane tak w kratkę , a rozsiewaczem do nawozów będzie równomiernie rozrzucone.

Ja sieje lejkiem (rozsiewaczem do nawozów ) tylko oczywiście bezwietrzna pogoda i jeżdże na krzyz a trawe mieszam z owsem.

czyli w końcu jak ustawic w moim przypadku poznaniaka "2" zeby wysiał ok 20kg/ha dokładnie chodzi o nasiona kupkówki

Posdłuchaj mnie wiem co pisze. Zeby zasiać trawę poznaniakiem to musisz mieć założoną specjalną deskę. A tak wogóle to nie sieje się razem zboża z trawą czy motylkowymi lecz musisz najpierw posiać zboże siewnikiem a potem żutowo trawę lub motylkowe drobnonasienne. Jeżeli wsybiesz razem do siewnika zboże i trawę to trawa będzie wysiana w 1 kolejności ponieważ jest drobniejsza i osypie się na dno skrzyni njasiennej i potem będziesz miał place nie dosiane. Rzutowo też nie dobrze jest siac razem ze zbożami bo tez będzie nierównomiernie.

Ja tam też siałem trawę z owsem i jeszcze wyką i czymś ,taki mix na kiszonkę i równo urosło nic tam sie trawa na dno nie przesypuje. A aby siać czystą trawe to trzeba zmienić kółka na "do drobnych nasion". Znojomi sieją też kosem

Ja napisałem co wiem a to że miałeś równo to miałeś farta


comp
Najlepszy nowy ciągnik w cenie do 100 tyś! 4x4 i ponad 60km!!!Warchlaki z zagranicy czy z polski?? Gdzie najlepsze i najtansze warchlakiOd którego miesiąca życia zacielacie poraz pierwszy Jałówkę Od kiedy najlepiej powinno sie zainsemizować jałówkęjaki oprysk przeciwko chorobom grzybowym w pszenżycie ozimym jaki najlepszy na choroby kłosa??najlepszy pług do 90-go Fendt-a obracana duża 3-ka czy mała 4-kamf 4435vsfendt 207s vs ladnini c75max vsjd5620 Czyli 70km w najlepszym wydaniu za 130 tyś pln :)DF Agroplus 70, Claas Celtis 426, JD 5620 Wspaniała trójka ? Który najlepszy? czy ma ktos arykul EP 03-2002_33_35.pdf Jaki kawałek Cię drażni? Firefox? Mini Problem! WCHODZIC jaki krem do twarzy po 25. roku życia?
Cytat

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie. Henryk Sienkiewicz (1846 - 1916)
A mensa et thoro - od stołu i łoża (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa). (separacja małżeństwa)
I mędrzec morze się pomylić.
DIABEŁ jest optymistą, o ile sądzi, że może ludzi uczynić gorszymi. Karl Kraus
I w którym momencie sięgnąć po żyletkę, by nie rozśmieszyć samego siebie?

Valid HTML 4.01 Transitional

Free website template provided by freeweblooks.com